Програма:
Театр

Проект має на меті проявити ідеологічні крайнощі сьогодення.

”Ми винайшли чотири абсурдні концепції соціального уcтрою. Їх назви –  Футурокульт, Рабовласницький Соціалізм, Тотальна Війна, Ортодоксальний Queer”,– говорить Євген Березницький. Виставка розділена відповідно на чотири блоки. В кожному з них художники розмірковують над тим,до чого приводять полярні переконання.

“Футурокульт іронізує над зверненням до містики у часи суспільних заворушень. Віщування долі, сектанство, окультизм – очевидні прояви хаосу у країні” – пояснює Березницький. Рабовласницький Соціалізм– це найбільш суперечлива концепція, яка насправді має історичне підґрунтя. Парадоксальна атиутопія, яку переживала наша країна. Ортодоксальний Queerставить питання інакшості з ніг на голову. Якщо бути іншим – це норма, хто ж тоді стає маргиналом? Ну а Тотальна Війна розкриває протиріччя людської природи. Ми мріємо жити в гармонії, але насправді всі воюють проти всіх” .

У Burn, Babylonвізьмуть участь піонери відео-арту, група AES+F. Група була заснована в 1987 році. Зараз це одні з найвідоміших відео-художників у світі. Роботи AES+Fнеодноразово  виставлялися на Венеційскькій бієнале, на бієнале у Сиднеї та Москві. Також гості виставки побачать фотографії всесвітньо відомого документаліста Бориса Михайлова. Художник народився в 1938 році, живе та працює в Берліні та Харкові. Борис Михайлов – єдиний українець, чиї роботи виставлені в музеї Tate. У Burn, Babylonбудуть представлені роботиВіктора Сидоренко, Дмитра Кавсана, Флорін Леоні та Сильвана Бауманна.

Поруч із прізвищами відомих художників, на виставці пролунають нові імена. Спів-куратор Burn,Babylon Марія Вторушина каже: “Молоді художники зробили багато об’єктів та перформансів спеціально для фестивалю. Цей проект – інструмент для втілення найсміливіших та найпровокативніших ідей.”

Юрій Сивирин перетворює на мистецькі об’єкти форми броньованої військової техніки. Янка Бачинська та Євген Казак побудують концептуальний електронний храм прямо у виставковому павільйоні.  Володимир Вештак та Ілля Павловичзіграють із глядачами у містичне вело-полопоруч із оракулом, що віщуватиме долю.Юлія Беляєва зробить інсталяцію з неону та лазерів у бункері. На відкритті гостей зустрічатиме перформанс: фешн-зірка Олімпія Вайтмусташ покаже сукню зі зброї, зроблену французькою художницею Isagus Extroversions.

Також у проекті візьмуть участь Даниїл Галкін, Сергій Панасенко, Андрій Сігунцов, Наталя Коротяєва, Адам Ніклевич (за підтримки ArtJump, Полтава), Лукаш Суровец, AniZur, Анатолій Кривошеєв.

Відкриття виставки Burn, Babylonвідбудеться 16 вересня о 20.00 на арт-заводі Платформа, за адресою вул. Біломорська, 1. Локації: Палець 3.2 та Бункер.

https://www.facebook.com/events/600604270118539/

Контакти:

M.Vtorushina@gmail.com

067 403 82 00 Євген Березницький

096 797 20 56 Марія Вторушина