ГОГОЛЬFEST Новини
Програма:
Театр Музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література ARKsquat Альтернативна музика

Урбаністична лабораторія «Ідеальний рай: Україна» пройде в (напів)публічних просторах найбільших міст України: Львів, Київ і Харків і на різних фазах проекту до 2017 року поєднає в собі наукові дослідження, перформативні інтервенції в публічному просторі та документування процесу. Проект торкає політичні умови сьогодення і експериментує з різними контекстами, інтегруючись в громадські простори міст. Він спрямований на перенесення та проблематизацію перформативної практики Клаудії Боссе / theatercombinat в публічному просторі у Відні у публічний контекст України, щоб відкрити цей досвід для політичних обставин конкретних міських та архітектурних локацій. Урбаністична лабораторія в Україні досліджуватиме питання, пов'язані з продукуванням публічної сфери та процесами їх повторного присвоєння, що активізувалися останнім часом. Таким чином, тілесні практики в рамках лабораторій фокусуватимуться на функціональних можливостях публічних просторів і їхньої диспозиції для різних типів взаємодії. Проект відкриватиме простір для кількох режимів участі і альтернативних дискурсів. Перший етап проекту з дослідженнями міст і презентацією проекту відбуватиметься під час першого візиту в Клаудії до України 23-30 вересня 2016 року. Наступним поглибленням дослідження стане другий етап проекту в грудні 2016 року.

Після дослідження - серія перформативних інтервенцій і спостережень громадського простору (2-3 тижні в квітні / травні 2017 г.) в трьох містах за участі місцевих учасників(ць): (танцівників(ць), урбаністів(ок), студентів(ок) сценічного мистецтва і архітектури) через заявку на участь. На наступному етапі (3-4 дні в жовтні / листопаді 2017 року) проект буде представлений у Відні, представляючи проведене дослідження відмінностей між особливостями соціальних взаємодій в публічній сфері в Україні та Австрії.

Урбаністична лабораторія «ІДЕАЛЬНИЙ РАЙ Україна» є виробництвом Клаудії Боссе (Theatercombinat) з українськими партнерами: Вікторією Миронюк, Мистецькою майстернею «Драбина» (Львів) та Urban Кураторами (Київ), за підтримки програми Зміна сцени / Robert Bosch Stiftung та Міжнародного театрального інституту (ITI) і місцевим партнером ГОГОЛЬFEST(Київ).

 

Про учасників:

Клаудіа Боссе - художниця, хореографиня і режисерка, яка працює над проектами та роботами in situ для фестивалів, театрів, музеїв і міських просторів в Загребі, Празі, Женеві, Берліні, Нью-Йорку, Тунісі, Каїрі, Афінах, Бейруті, Подгориці, як а також в Відні, Граці, Гамбурзі, Франкфурті та Дюссельдорфі і т.д. Клаудія закінчила Школу Драматичних Мистецтв Ернста Буша по театральній режисурі та диверсифікує свої підходи до перформативних практик і театру, в тому числі через просторову хореографію, гібридні театральні постановки у відкритих просторах, хорові хореографії, театральні проекти за участю різних верств населення, а також інтервенції. Клаудія є співзасновницею і художньою керівницею theatercombinat, міждисциплінарної компанії, що заснована в Берліні, а базується у Відні. Як редакторка та авторка вона була залучена у написанні різних публікацій, вона читає лекції, ініціює або бере участь в художніх дослідженнях і регулярно співпрацює з теоретиками і художниками із різних сфер. Клаудія регулярно викладає в художніх академіях, університетах, театральних школах і фестивалях. У серії проекту «Що має бути зроблено?» (KATASTROPHEN 11/15) «Ідеальний рай» і «Деякі демократичні фікції», наприклад, вона працює за допомогою різних художніх форматів над дослідженням в області політичних гібридів, поєднуючи документи, тексти і простори в якості нової драматургії, що розгортається в просторі.

http://claudiabosse.blogspot.com

 

Theatercombinat є компанією у сфері незалежного мистецтва і театральних проектів. Заснована в 1996 році в Берліні, і починаючи з 1999 року перебуває під керівництвом режисерки і художниці Клаудії Боссе та поєднує акторів, перформерів і танцюристів, а також теоретиків, композиторів і медіа-художників, архітекторів, художників і дослідників, котрі займаються дослідженнями театральних теорій, виходячи за межі театру у пошуках нових, колективних та авантюрних способів спілкування з глядачами та простором. Проекти компанії створюють нові, експериментальні простори для дії, що знаходяться на межі між театром, інсталяцією, хореографією, перформенсом та дискурсом.

www.theatercombinat.com

 

Вікторія Миронюк є міждисциплінарною мисткинею, перформеркою та культурною менеджеркою. Вона закінчила курс культурології в Києво-Могилянській академії в Києві, Магістерську програму із сценічної практики та візульної культури в Мадриді та Передову школу із перформативного та сценографічного дослідження (A.PASS) в Брюсселі. У своїй художній практиці Вікторія займається дослідженням питань кордонів і ритуальних конструкцій, а також їхніх перформативних меж і потенціалів.

http://www.victoriamyronyuk.com/

 

Urban Куратори є незалежним агентством міждисциплінарної команди, яка працює в галузі архітектури, містобудування та менеджменту культури. Місія ініціативи полягає в створенні і/або ревіталізації міського простору для громадської користі, із залученням усіх зацікавлених сторін; збалансовуючи різні приватні чи колективні інтереси, команда Urban Кураторів створює спільне бачення проекту. Цінності команди: ми створюємо міський простір високої якості. ми впевнені в тому, що простір є результатом спільних міждисциплінарних зусиль. Ми віримо в громадський потенціал та підтримуємо право громадян на місто. Ми вибираємо значиму роботу. Ми цінуємо свободу, творчість і чесність в роботі. Ми підтримуємо новаторів в нашій області (ГО, муніципалітети і комерційні підприємства, які поділяють наші цінності).

Ірина Яковчук - менеджерка, урбаністка, дослідниця, співзасновниця і директорка ГО «Urban Куратори». Зацікавлена в соціально-економічному контексті міських перетворень, а також - у громадській діяльності на перехресті урбанізму, культури і соціальної дії.

Настя Пономарьова - архітекторка, урбаністка, дослідниця, співзасновниця громадської організації «Urban Куратори"» . Працює над дослідженням та активізацією пост-індустріальних районів та зацікавлена в культурних аспектах міського досвіду,що дозволяють громадянам формувати чи освоювати публічний простір.

http://urbancurators.com.ua/

 

Мистецька майстерня «Драбина» працює із 2004 року. За останній рік «Драбина» працювала над проектом «Перший етап сучасної драматургії Drama.UA», яка почалася в жовтні 2014 року. Ми працюємо над цим проектом як постійний культурний центр, де художники з різних сфер (урбаністи, архітектори, куратори і інші) працюють разом над проектами, що стосуються театру.

http://www.dramastage.org/Медіа партнери