Програма:
Театр Академічна музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література Зелена сцена Фешн-арт Atlas stage

ВЕРЕСЕНЬ

«Shulhan Aruch»: перформанс

«Shulhan Aruch»: перформанс

  • 18.09.2016
  • Перформанс
    Лофт

ДІЯННЯ Ернесто Леві та Тамар Рабан за участю українських виконавців.
 

14 перформерів працюватимуть у сценічному просторі, що містить 7 столів та 14 стільців. Все починається з дії накривання на стіл, створення інсталяції, яка має за основу  цінності класичного живопису, сповнені великою кількістю конотацій.  Основою композиції є люди, що сидять обличчям одне до одного за довгими накритими столами. На столах – посуд та інші об'єкти.

Після накриття на стіл перформери (пари), сидітимуть на протилежних кінцях кожного столу, створюючи між собою зростаючу напругу, яку пізніше буде вивільнено у катарсисі шляхом ритуалізованого інтенсивного струшування столів. Ця дія послідовно трансформує цей організований світ у хаос, з якого оформлюється шляхом збирання уламків та рештків, новий порядок речей.

Звуки, як побічний продукт цього хепенінгу підкреслюють ритуальні /магічні/ міфологічні елементи цього твору.

Це, в своїй основі є процесом метаморфози, який черпає натхнення  з одного боку, у класичному творі Овідія, а з іншого – у баченні дадаїстів.

На івриті "Розтріскування сосудів" (Шевірат ГаКелім) -  це термін, що має цікаві додаткові значення:

  • порушення правил

  • радикальна зміна

  • ( з єврейських містичних вчень) процес, що відбувся під час створення світу.


Цього року відзначається 100-та річниця від заснування руху дадаїзму, і у цій роботі можна  помітити яскраво виражене посилання до заклику дадаїстів до пробудження та їхнього бачення радикальних змін під час зміни епох, нового початку поряд з поверненням до архаїчних ритуалів.

Це ДІЯННЯ  - подія, шо відбувається тут та зараз та водночас пробуджує й розкладає на складові різні наративи та значення, як ті, що  пов'язані із часом та простором,  так і ті, що лежать за їхніми межами.


Шульхан Арух ( Іврит: дослівно "Накритий стіл" це кодекс, або ж письмовий порадник  з Галахи ( єврейського закону), укладений равом Йосефом Каро у 16 столітті. Разом із коментарями, він являє собою найбільш авторитетну та повну збірку законів Галахи з часів Талмуду (З статті "Шульхан Арух"  у Вікіпедії).


Квитки на: Квитки на: