Програма:
Театр Академічна музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література Зелена сцена Фешн-арт Atlas stage

ВЕРЕСЕНЬ

Скульптурний Цех. Спецпроект

Скульптурний Цех. Спецпроект

  • 23.09.2016
  • Візуальне мистецтво
    Палець 3.2

Учасники проекту через скульптурні форми осмислюють ідею надсили, її інфекційного розповсюдження, поклоніння або рабства людини перед нею.

Химери при надії

Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі,

і що на землі долі, і що в воді під землею.

Не вклоняйся їм і не служи їм

Исх. 20, 4-5

І тоді, коли містичне світосприйняття прадавніх суспільств потребувало багатьох богів, і зараз, коли  рівень технологій та можливостей звів суспільство до абсолютного прагматизму, не зникає потреба в пошуку вищого змісту, божественого проведіння, яке надає людині внутрішньої сили, прагнення руху та благоговіння. Важливо вірити, наслідувати когось, йти за химерою. Не просто вірити, а плодити синтетичні символи та знаки, які відображають уявлення про концентрат сверхсили.

Можна по-різному називати ці явища, але коріння та причинно-наслідкові зв’язки ідентичні у всіх випадках. Крім грубого ідолопоклонства та залізних мантр, існує щось більш тонкого характеру - усталені та невизначені ідеології сучасності, багато з яких мають за первинну мету поєднувати, але які все частіше призводять до роз’єднання світу.

Кожен цивілізаційний виток – це виток спиралі, яка веде до соціального та духовного схождення, щоб потім знову торкнутись духовного дна, щоб через катарсис та створення нових символів людство знов прийшло на старт.

Проте бачення сущого без буття породжує власне ніщо.

Проект не пропогує ідеї жоднї з релігій, партій чи компаній-брендів.

Учасники: Антон Ільчук, Василь Татарський, Влад Волосенко, Віталій Протосеня, Вячеслав Гуденок, Єгор Зігура, Іван Підгайний, Ілля Новгородов, Костянтин Синицький, Микита Зігура, Оксана Левченя-Константиновська, Олександр Волосенко, Петро Гронський, Тетяна Максимчук

Куратор проекту: Катерина Підгайна, «Скульптурний цех»

За підтримки: типографія Art Huss

Сторінка проекту у facebook