Програма:
Театр Академічна музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література Зелена сцена Фешн-арт Atlas stage

ВЕРЕСЕНЬ

Криза Комунікації

Криза Комунікації

  • 23.09.2016
  • Академічна музика
    Бункер

Проект струнного квартету «Гольфстрім». Ідея концерту - переоцінка традицій квартетного музикування , взаємодія музикантів цього складу іншим, незвичним способом, а також залученням у квартет інших «персонажів».  Наприклад, у творі Золтана Алмаші «Жєб'є» до струнних інструментів долучаються голоси жаб та інші звуки природи. Чи є взаєморозуміння між тим хором найрізноманітніших голосів ? Чи, як у вавилонській вежі , кожен учасник багатоголосся- самотній, і ніхто нікого не розуміє? А може «Я розумію голос природи, але не розумію «свого ближнього» , колегу по струнному квартету ?»

У квартеті Шостаковича номер 13 головним інструментом є не перша скрипка , а альт. Також в цьому квартеті значно зростає також роль і другої скрипки. Перша скрипка займає в цьому квартеті чи не найбільш скромну роль , все перевертається на 180 градусів.

І нарешті - зрозуміло  у наш час , що квартет стає не конче необхідним для повноцінного звучання ансамблю струнних інструментів , що при сучасному розвитку техніки гри на цих інструментах для гарного художнього ефекту достатньо і двох інструментів . Що робити іншим учасникам квартету ? Мабуть , сумно ходити довкола своїх колег і мовчати.

Любава Сидоренко - «Етюди старого міста» для віолончелі та інших учасників квартету ad libitum;

Дмитро  Шостакович - Квартет №13;

Золтан Алмаші - «Жєб'є» для любої кількості струнних інструментів , саундтреку з записом жаб'ячого співу та інших звуків;

Анонім 20 століття - Allegro barbaro для скрипки , віолончелі та інших учасників струнного квартету ad libitum.

Тривалість 40 хвилин.