Програма:
Театр Академічна музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література Зелена сцена Фешн-арт Atlas stage

ВЕРЕСЕНЬ

КіноКлас

КіноКлас

  • 16.09.2016
  • Кіно
    Літера Б підвал

- Ігор Філіппов «Продюсер - всемогутній джин, або раб лампи!»;

- Артем Мостовий «Звук в кіно. Технологія виробництва»;

- Володимир Войтенко «Як стати українським кіносценаристом?»;

- Лора Артюгіна «Автор документального кіно у реаліях російсько-української війни»;

- Валентин Васянович «Документальний ресерч в ігровому кіно». 

 

Час початку

Трива-

лість, хв.

Локація

Назва

14:00

90

Космос

Ігор Філіппов “Продюсер - всемогутній джин, або раб лампи!”

16:00

90

Космос

Артем Мостовий “Звук в кіно. Технологія виробництва”

16:00

90

Підвал Літери Б

Володимир Войтенко “Як стати українським кіносценаристом?”

17:30

90

Підвал Літери Б

Лора Артюгіна “Автор документального кіно у реаліях російсько-української війни ”

18:00

90

Космос

Валентин Васянович “Документальний ресерч в ігровому кіно”

 

Володимир Філіппов

Тема: Продюсер - всемогутній джин, або раб лампи!

 

 

 Володимир Філіппов - український продюсер і художник, співзасновник і генпродюсер продюсерського центру «Інсайтмедіа». Наприкінці 1990-х почав займатися телевізійним продюсуванням: серед проектів — комедія «Міліцейська академія» (2005), кримінальна драма «Рецепт „Ортопеда“» (2005), бойовик «Чартер» (2006), мелодрама «Не намагайтеся зрозуміти жінку» (2008), «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» (2011), «Звичайна справа» (2013), «Іван Сила» (2013), «Окупація» (2014), «Гніздо горлиці» (2016). Стрічка «ТойХтоПройшовКриізьВогонь» режисера Михайла Іллєнка увійшов до довгого списку номінантів на «Оскар», здобув Гран-прі Київського міжнародного кінофестивалю, нагороду за найкращий фільм кінофестивалю «Золотий Витязь».  Стрічка «Іван Сила» режисера Віктора Андрієнка отримала премію Лесі Українки у номінації «Найкращий фільм для дітей та юнацтва». Фільм «Гніздо горлиці» отримав приз Одеського міжнародного кінофестивалю як найкращий український повнометражний фільм.

Опис лекції: Хто такий продюсер? І як бути професійним керівником? Володимир розкаже про свій попит. Про те як і де залучити гроші на фільм. Що робити, щоб фільм був кращим серед інших, і як зібрати гарну команду для реалізації всіх задумів.

 

Артем Мостовий

Тема: Звук в кіно. Технологія виробництва

 

 

Мостовий Артем Вікторович - звукорежисер кіно. Народився в м.Київ 1980го року. Навчався в НТУУ "КПІ" та Інституті Кіно і Телебачення. Працював звукооператором на радіо "Континент" та "Свобода". Працює на майданчику  і в студії. Очолює студію KWA Sound Production яку власне сам і створив. Член спілки Кінематографістів та Спілки Звукорежисерів України. Одружений, має дві доньки 2006 та 2011 р.н. з творчого здобутку можна виділити фільми: «Той хто пройшов крізь вогонь» М. Іллєнко, "Хвороба кохання" та "Фані Каплан" Альони Дем'яненкоо та Дмитра Томашпольського, "Гетьман" Валерія Ямбурського, "Красна Маланка" Дмитра Сухолиткого-Собчука, "Жива Ватра" Остапа Костюка, "Шлях мерця" Жори Фоміна, безліч коротких метрів, телефільмів та серіалів

Опис лекції:  "ЗВУК в КІНО" -  кріблє, краблє, крублє, тобто  передпродакшн, продакшн, постпродакшн. Короткіий курс із магії кіно.звук в кіно, технологія виробництва. Ази звукорежисури.

 

Володимир Войтенко

Тема: Як стати українським кіносценаристом?

 

 

Володимир Войтенко - Кінознавець, керівник проекту «СЦЕНАРНА МАЙСТЕРНЯ», відник авторської телепрограми «АРҐУМЕНТ-КІНО» («1+1»). Отримав фах кінознавця у КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого (1990), де згодом викладав. Автор понад 700 публікацій у пресі та спеціалізованих кіновиданнях. Працював у редакції журналу «Новини кіноекрана», очолював часописи «Кіно», «KINO-KOЛО» та «CINEMA». Редактор кінопроектів «Мудаки. Арабески», «Україно, goodbye!» та «Вавилон’13». Керівник творчих проектів «Сценарна Майстерня» й «KINO-KOЛО». Від 1999 року – відник щотижневої авторської телепрограми «Арґумент-Кіно» («1+1»).

Опис лекції: Які таланти, якості та вміння треба мати, аби стати: просто кіносценаристом, українським кіносценаристом, актуальним світового рівня кіносценаристом? Що показують практики та результати діяльності (5,5 років) творчого проекту «Сценарна Майстерня»?http://screenplay.com.ua/ Що засвідчують творчі результати 9 конкурсів Держкіна (2011-2016) та якими є виклики для українських кінематографістів та українського кінематографа у  світлі цих конкурсів? Що криється за твердженням про «кризу сценарних ідей» у сучасному кінематографі?

 

Валентин Васянович

Тема: Документальний ресерч в ігровому кіно

 

 

Валентин Васянович - український режисер, сценарист. Народився в Житомирі. Навчався на кафедрі операторського мистецтва і кафедрі режисури документального кіно Національного університету театрального мистецтва ім. Карпенко-Карого. Пізніше в Школі режисерської майстерності Анджея Вайди, Польща. Володар численних призів міжнародних і українських кінофестивалів, в тому числі - премії FIPRECSI ОМКФ-2012 за фільм «Звичайна справа», приз FIPRECSI ОМКФ-2013 категорії «Кращий український повнометражний фільм» за його картину «Креденс», «Золотий Дюк» за кращий український повнометражний фільм національного конкурсу ОМКФ-2014, - «Сутінки». Є співпродюсером і оператором фільму Мирослава Слабошпицького «Плем'я».

Опис лекції: Документальне дослідження (documentary reserch) в ігровому кіно - універсальний інструмент дослідження теми та героя, котрий дає можливість позбавитись звичних драматичних конструкцій і знайти унікальну форму та наповнення для конкретного кінотвору.

 

Лора Артюгіна

Тема: Художні смисли в документальному кіно під час війни

 

 

Лариса Артюгіна – кінорежисер, громадський активіст, викладач. За першою освітою – фізик (прикладна ядерна фізика), за другою - режисер кіно та телебачення. Випускник курсів Школи Голівуду (Україна), стажист Міжнародної Візитерської Лідерської Програми Державного Департаменту США. У 2003р. зняла короткометражний ігровий фільм, “Птахоlove” – режисер і співавтор сценарію, у 2004р. – документальний телефільм “Епоха Кучми” – режисер і продюсер. 2005р. - режисер телепрограми «21 вересня». 2006р. – художній фільм «Здійснення бажань», актриса, головна роль. У 2011р. зняла ігровий короткометражний фільм «Без ГМО», автор сценарію та режисер-постановник. У 2012р. – ігровий короткометражний фільм «Жовта квітка для месьє Бурійона», режисер-постановник. Wiz-Art (Украіна) Cine-Fac (Франція). З 2013р. співзасновник та режисер волонтерського кінопроекту громадянського суспільства BABYLON 13 - спільноті українських кінематографістів, які фільмують та викладають у відкритий доступ документальні фільми про те, як змінюється Україна, від Майдану до АТО. У 2014р. - ініціатор створення Асамблеї діячів культури України. З 2007р. до 2014р - викладач кафедри режисури КНУКТ ім.Карпенка-Карого. З 2014р. керівник громадської організації "Новий Донбас" - волонтерського проекту, який допомагає мешканцям прифронтових територій Сходу України відновлювати школи та будувати мирне життя. З 2015р. співзасновник Фундації ГуртОМ, що вводить в Україні компліментарну валюту для волонтерів. Ініціатор створення групи “Культура” у Реанімаційному Пакеті Реформ. У 2014 - 2015р. зняла документальні фільми «Як ми стали добровольцями» та «Богданове щастя» у співавторстві - режисер і продюсер.

Опис лекції: Які можливості для зображення реальних трагедій дає війна автору-документалісту? Чи є це джерелом натхнення? Культурна рамка лекції: Ромен Ролан, Кнут Гамсун, Лєні Ріфеншталь - чарівність насилля. Хто несе відповідальність за фільмування? Чим відрізняється хроніка від документалістики у сучасних реаліях? Конструювання реальності та художнє осмислення реальності - пастка для автора-документаліста. Проблема авторства у документалістиці сучасної російсько-української війни.Вавілон 13, "міна Муравського", Громадське ТБ.