Програма:
Театр Академічна музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література Зелена сцена Фешн-арт Atlas stage

ВЕРЕСЕНЬ

Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду

Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду

  • 24.09.2016
  • Театр
    Secret stage

На ГОГОЛЬFESTі відбудеться прем’єра польсько-української копродукції, котра створена в межах польсько-українського перформативного проекту «Мапи страху /Мапи ідентичності». П’ятеро акторів з різних регіонів України та з Польщі досліджують спільне та особисте минуле і пам’ять своїх країн крізь призму індивідуального досвіду. Чи є прямий шлях від індивідуального досвіду і спогадів до колективної пам’яті? Чому колективні спогади іноді пригнічують індивідуальні? Хто нам диктує, що треба пам’ятати, aщо треба забути? І чи є історією те, що не виставили в музей і що не потрапило в шкільні підручники?

Вхід вільний! Але потрібно зареєструватись - https://goo.gl/forms/YaII5Nphqzig4zSl1

З минулим треба щось робити, але що? Як не дозволити минулому диктувати сьогодення, або ж, як не дозволити сьогоденню – наприклад, національним інститутам пам’яті – монополізувати минуле i заново його конструювати? Як боротися з таким образом минулого, який наказує пам’ятати виключно кривди, зазнані від інших? З таким типом пам’яті, який прагне перетворити нас на жертв?

Нам важливо оголювати не тільки соціально-політичні механізми, але й театральні, особливо, коли минуле і пам’ять виявляються в театрі через фікцію, яка завжди прагне бути сприйнятою за реальність. Чи може бути театральна сцена – простір вигаданих подій та персонажів, ілюзій, в які ми хочемо повірити – тим місцем, де можна досліджувати механізми пам’яті і наші складні стосунки з минулим?

У виставі ми працюємо зі своїм досвідом не лише як театральні митці, що створюють чергову фікцію, але й як громадяни (України та Польщі), як політичні суб’єкти, які мають право публічно ставити складні питання собі, державі, своєму місту або ж сім’ї та розмірковувати про свою професію, театральну освіту і театр як такий. Слід визнати, що цей досвід (наш, та й не тільки наш) сповнений травмами – є важливою частиною нашої ідентичності.

У виставі ми на практиці досліджуємо як минуле працює з нами, і як ми можемо працювати з минулим. Працювати так, щоб пережитою травмою не виправдовувати відсутність відповідальності.

Режисура: Аґнєшка Блонська (Варшава), Роза Саркісян (Харків)

Драматургія: Йоанна Віховська (Варшава), Дмитро Левицький (Київ)

Художниця: Алєвтінa Кахідзе (Київ)

Художник по світлу: Ігор Азаров (Україна)

Перформери: Лукаш Вуйціцький (Варшава), Анна Єпатко( Львів), Іван Макаренко (Одеса), Ніна Хижна (Харків), Оксана Черкашина (Харків)

Вхід вільний!

Виставу створено в межах проекту «МАПИ СТРАХУ / МАПИ ІДЕНТИЧНОСТІ», що триває з лютого 2016 року. В його межах відбулись дві робочі сесії (травень – Львів, липень – Харків), де близько 40-а театральних митців (режисери, драматурги, актори, композитори) з різних куточків України (Запоріжжя, Львів, Херсон, Харків, Київ, Хмельницький, Полтава, Одеса) разом із польськими тренерами працювали у форматі майстер-класів та лабораторії.

Після майстер-класів сформовано групу з українських та польських митців, які працюють над виставою (репетиції в серпні та вересні у Львові та Києві), прем’єра котрої відбудеться на ГОГОЛЬFESTi.

Проект реалізовує Stowarzyszenie Praktyków Kultury (Об’єднання практиків культури / Варшава) у співпраці з українськими організаціями зі Львова, Києва, Харкова, Одеси і Херсону.

Дофінансовано із коштів Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.
За підтримки East European Performing Arts Platform (EEPAP).

Кураторка: Йоанна Віховська / Об’єднання практиків культури; EEPAP / Варшава

Координація проекту в Україні: Люба Ільницька / Львівський академічний театр імені Леся Курбаса