Програма:
Театр Академічна музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література Зелена сцена Фешн-арт Atlas stage

ВЕРЕСЕНЬ

Буто перформанс

Буто перформанс

  • 18.09.2016
  • Перформанс
    Night stage

Буто (яп. «Танець темряви») - напрям сучасного авангардного японського танцю. Природа танцю базується на тілесної імпровізації і, на відміну від безлічі танцювальних напрямків, не демонструє загальні поняття гармонії і краси, навпаки, пропонуючи заглянути в природу темряви і різних її проявів, а зовнішня краса при цьому не має значення. Буто вміщує синтез різних напрямків філософії, наприклад, на стиль Буто вплинули класичний японський театр, філософія буддизму, шаманізму, вплинула на танець також естетика дадаїзму. Існує думка, що на напрямок Буто вплинули і наслідки вибухів в Хіросімі і Нагасакі, а також глобалізація, яка швидко розвивається і надиктовані нею ритми і закони життя. Буто ж є своєрідним протестом, пропозицією зазирнути у внутрішню суть і сповільнитися, маніфестуючи відчуття сутності тіла як такого.

Тіло танцюристи Буто уподібнюють посудині, яку потрібно звільнити від всього особистого. Під час перформансу танцівник подорожує в спірітуальний стан, абсолютно занурюючись у власну темряву, відкриваючи ресурс незвіданого, глибоко відчуваючи вібрації простору, трансформуючи відчуття часу і вимірювань.

Haru Hi– танцівник Буто з Японії. Хару не відносить себе до рангу вчителів, і тих, хто займається просвітництвом, він просто танцює. Історія Хару почалася, коли батьки вели маленького сина в школу, і раптом на вулиці він побачив чоловіка, який дивно себе поводив і був повністю у білому гримі. Це був майбутній вчитель Хару, який танцював на дорозі. Танець сильно розбурхав інтерес хлопчика і з того часу Буто став частиною його життя і вже залишається в ньому понад 14 років. Хару вперше завітав в Україну у 2015 р. на запрошення Одеського театру «Ourboros». Він зазначає, що в Україні відчувається особлива темна сторона, на відміну від багатьох країн, в яких йому доводилося бувати. Хару дуже зацікавлений, щоби поділитися досвідом Буто з українцями.


Квитки на: Квитки на: