Програма:
Театр Академічна музика Кіно Для дітей Освіта Візуальне мистецтво Танець Перформанс Література Зелена сцена Фешн-арт Atlas stage

ВЕРЕСЕНЬ

Сцена переселенця

Сцена переселенця

  • 22.09.2016
  • Театр
    Сцена переселенця

18:30 Скелет слона в пустелі. Перформанс. Вистава-свідчення про війну в Сирії;

20:00 Круглий стіл за участі українських, німецьких, сирійських театральних експертів. EXIL Ensemble. Німецький театральний проект з проникливими історіями біженців.   

«Сцена переселенця» - спеціальна театральна програма, де прозвучать історії людей, які втратили свій дім. Куратором програми є Театр Переселенця за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) в Україні. 

Театр як останній вихід, як останнє сховище під час втечі. Війна триває в наших душах, коли наші тіла вже врятувались від жахіть війни чи переслідувань? Українські, сирійські та німецькі актори шукатимуть відповіді на ці питання в матерії театру, яку вони знають чи раптом дізнались про неї, як про свій єдиний вихід.

На «Сцені переселенця» ви побачите документальні вистави від Театру Переселенця (Київ), Театру для діалогу (Київ) та Театру сучасного діалогу (Полтава). Вперше до України для виступу на «Сцені переселенця» приїдуть учасники Maxim Gorki Theater (Берлін, Німеччина). Двічі поспіль, у 2014 та 2016 роках Театр імені Максима Горького визнавали «Театром року у Німеччині». 

«Скелет слона в пустелі»

В рамках програми вперше в Україні пройдуть гастролі німецького театру Максима Горького (Берлін), який у 2014 і в 2016 роках отримав визнання як «Театр року в Німеччині».

Перфоманс «Скелет слона в пустелі» - це свідчення сирійського автора Айхам Маід Агха про війну в Сирії. Прем’єра вистави відбулась 9 вересня в рамках проекту STUDIO Я «Втеча, яка мене визначає» в театрі Максима Горького в Берліні.

«Коли ти чекаєш партнера, коли ти оточений, захоплений в порожньому місті. Коли нема більше мосту, щоб його перетинати, і твій друг стає твоїм ворогом. Єдиний вихід – це самотність. І те, що ти бачиш, поступово перетворює місто на скелет слона в пустелі». П’єса була написана в межах лабораторії «Втеча, яка мене визначає» під керівництвом драматургів - ініціаторів Інституту драматургії Маріанни Сальцманн і Максі Обексер.

Круглий стіл: «Біженці та театр»

Після проведення вистави «Скелет слона в пустелі»  відбудеться круглий стіл за участю українських та німецьких театральних експертів, яких об’єднує тема вимушеного переміщення, театру та мистецтва. Що театр може зробити з цим гострим людським питанням? Як криза біженців у Європі впливає на театр та мистецтво? Що театр та мистецтво реально можуть зробити, щоб допомогти переселенцям та біженцям?

«EXIL Theatre»

Автори проекту «EXIL Theatre» в рамках цього круглого столу представлять свої новаторські ідеї. Проект «EXIL Theatre»  - це новий театральний проект Театру Максима Горького, в якому Айхам Маід Агха бере участь одночасно як автор і актор. Театр Максима Горького зібрав ще один колектив, який здійснює власні театральні постановки. Ця трупа складається з акторів та актрис із різних країн, які були змушені тікати зі своєї батьківщини через військові дії або страх переслідувань. Театр Максима Горького створив для них новий дім в Берліні – театральний проект з проникливими історіями цих біженців. Цей театр є своєрідною моделлю нового сучасного суспільства, де головною метою є інтеграція біженців у нову громаду.