Програма:
Театр Академічна музика Для дітей Танець ARKsquat

ВЕРЕСЕНЬ

ВОЛОДАР МУХ

ВОЛОДАР МУХ

  • 07.09.2017
  • 19:00
  • Театр
    Довженко-Центр: Сцена 6

ЦСМ Дах і театр Practicum (Україна)

За романом Уільяма Голдінга «Володар мух»

Режисер та художник – Давид Петросян

Світло – Наталка Перчишина

Актори: Олександр Рудинський, Владислав Писаренко, Данило Шраменко, Максим Кириченко, Володимир Руденко, Борис Савенко, Владислав Романюк.

Хор: Ігор Коломієць, Сергій Задорожний.

 

Тривалість: 120  хв

 

У виставі присутні сцени насильства і документальні кадри, на яких будуть показані жорстокі знімки сучасних військових дій. Вікові обмеження - 16+.

Вистава йде українською мовою

 

Увиставі команда досліджуватиме тему страху. Як людська свідомість змінюється, стає агресивною. Група дітей та підлітків розпадається на дві групи, створюючи прірву непорозуміння: одні намагаються боротися зі своїм страхом, залишившись гуманними до кінця, інша ж половина поклоняється невідомому "звіру". Саме страх, на погляд режисера, створює прірву і непорозуміння, в якій свідомість трансформується і створює оболонку, в якій кожен герой замикається, тим самим збільшуючи кордони та відстань, в яких людям важко зрозуміти одне одного. В час, коли країна переживає безліч інформаційного та фізичного тиску важливо знайти те, що дозволить людям йти разом в довірі і не створюючи ілюзорних кордонів.

 

У виставі сцена буде покрита іржавими металевими листами та турбінами від літака: ржавий метал від розбитого літака символізує занепад та кризу європейського капіталізму, джунглі не буквальні, а промислові. Звуковий ряд складається з музичних шумів в жанрі ембіент, так само в спектаклі братимуть участь четверо хористів з церковного квартету.

В самому романі є досить нереалістичні факти, і сам факт присутності страху від невідомого звіра надають драмі стилістику містики. Жанр вистави режисер визначає як притчу, що дозволяє з'єднати реальність, побут і разом з тим ірраціональність того, що відбувається.

 

Оскільки роман говорить про те, що «звір сидить в нас самих», спектакль піднімає важливе питання відповідальності за свої вчинки, за свій вибір. Під час кризи, війни, жорстокості, не тільки на території України, але в усьому світі постає важливе питання вибору: піддатися давнім інстинктам і жорстоко чинити з іншими заради того, що б вижити або бути раціонально свідомою людиною, здатною контролювати свої вчинки і бути жалісливим і уважним до людей.

 

Це спроба зробити з твору ХХстоліття античну трагедію, трагедію не людей, а цілого покоління, покоління, яке відчуває на собі складний та переломний момент. Сама чистота тексту потребує  дотримання чистоти в пластиці, вокалі. Так само поява зарубіжної класики, роману як такого здається мені важливим кроком в українському театрі та несе за собою серйозну відповідальність. Режисеру важливо навчитися  зробити таких  актуальних тем як: війна, депресія, страх, розкол суспільства - ненав'язливу та мудру притчу, в якій кожен візьме для себе шматочок своєї, близької за формою та змістом думку.